FAQ

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania o Summer Guitar Festival. Jeśli rozważasz swój udział prosimy zapoznać się z naszymi wyjaśnieniami w FAQ!

1. W KTÓREJ KRZYŻOWEJ ODBYWA SIĘ SUMMER GUITAR FESTIVAL?

Summer Guitar Festival odbywa się we wsi Krzyżowa, w Powiecie Świdnickim, około 60 km od Wrocławia. Informacje o sposobie w jaki można się do niej dostać, znajdują się na stronie w zakładce: https://guitarfestival.okis.pl/kontakt/

3. DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST FESTIWAL?

W Festiwalu mogą brać udział osoby z każdej kategorii wiekowej. Dla dzieci zostanie zatrudniony opiekun wypoczynku. By zgłosić osobę niepełnoletnią należy wypełnić kartkę kwalifikacyjną i oświadczenie dot. COVID. Dokumenty są do pobrania w zakładce PROGRAM.

2. CZY POTRZEBUJĘ WŁASNEJ GITARY BY UCZESTNICZYĆ W SUMMER GUITAR FESTIVAL?

Tak, każdy uczestnik musi posiadać własny instrument, który przywiezie do Krzyżowej. Tylko w wyjątkowych przypadkach organizator może pomóc w wypożyczeniu gitary na czas trwania Festiwalu.

4. CZY MUSZĘ MIEĆ MUZYCZNE WYKSZTAŁCENIE BY UCZESTNICZYĆ W FESTIWALU?

Nie, Summer Guitar Festival jest otwarty zarówno na profesjonalnych muzyków jak i na amatorów.

5. NA JAKIM REPERTUARZE PRACUJE SIĘ PODCZAS ZAJĘĆ? CZY UCZESTNICY MOGĄ WYBRAĆ REPERTUAR, Z KTÓRYm CHCĄ PRACOWAĆ?

Tak, uczestnicy mogą wybrać repertuar do zajęć indywidualnych (pakiet Maestro). Sugerujemy wybrać utwory, które sprawiają Wam problemy wykonawcze, techniczne czy interpretacyjne.

6. CZY JEST MOŻLIWOŚĆ WZIĘCIA UDZIAŁU W INDYWIDUALNYCH LEKCJACH GITARY FLAMENCO I FINGERSTYLE? (CZY TYCH LEKCJI NAUCZA SIĘ TYLKO W GRUPACH?)

Można brać udział w lekcjach indywidualnych flamenco i fingerstyle. Jednak należy zgłosić Organizatorowi chęć udziału w nich przed rozpoczęciem Festiwalu, by móc zaplanować ich harmonogram.

7. CZY MOŻNA WYBRAĆ NAUCZYCIELA GRY NA GITARZE KLASYCZNEJ?

Tak, oczywiście. Studenci decydują, z kim chcą mieć lekcje. Sugerujemy wybrać kilku nauczycieli. Dla dzieci młodszych i osób początkujących nauczyciel zostanie dobrany przez organizatora.

8. W JAKIM JĘZYKU MÓWIĄ WYKŁADOWCY Z ZAGRANICY?

Wszyscy wykładowcy zagraniczni mówią w języku angielskim. Wybierając lekcje, zwłaszcza dla dzieci, prosimy o przemyślenie sposobu komunikacji z wykładowcami.

9. NIE MOGĘ BRAĆ UDZIAŁU W CAŁYM FESTIWALU. CZY MOGĘ WZIĄĆ UDZIAŁ TYLKO w WYBRANEJ CZĘŚCI?

Na ten moment nie jest możliwe wzięcie udziału w wybranej części festiwalu. Można jednak wykupić pakiet WEEKEND, który pozwala wziąć udział w połowie kursu.

10. CZY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE MOGĄ UCZESTNICZYĆ W FESTIWALU?

Tak, osoby niepełnosprawne są  zaproszone do uczestnictwa w Festiwalu. Pokoje oraz sale są przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

11. CZY NIELETNI MOGĄ UCZESTNICZYĆ W FESTIWALU?

Tak. Chcemy, by w roku 2021 nieletni mogli wziąć udział w Festiwalu.

13. W JAKI SPOSÓB MOGĄ SPĘDZAĆ CZAS UCZESTNICY W CZASIE WOLNYM?

Uczestnicy mogą używać bez ograniczeń: sali gimnastycznej, boiska piłkarskiego, boiska do gry w siatkówkę, baseball, stołu do tenisa stołowego i piłkarzyków. Za dodatkową opłatą mogą używać sauny i grać w bilard.

 

14. CZY ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ DODATKOWE ZAJĘCIA W CZASIE WOLNYM?

Wszyscy uczestnicy muszą sami zorganizować swój czas wolny. Nieletni pozostają pod opieką opiekuna wypoczynku.

15. CZY DLA UCZESTNIKÓW DOSTĘPNE SĄ KONCERTY, PREZENTACJE I WYKŁADY?

Tak, wszelkie wydarzenia odbywające się na Festiwalu są dostępne dla uczestników bez dodatkowych opłat.

16. JAKI JEST TYPOWY HARMONOGRAM DNIA W TRAKCIE FESTIWALU?

9-10 śniadanie, do godziny 13 lekcje indywidualne i grupowe, 13-14 obiad. Po obiedzie lekcje indywidualne i grupowe, gra w piłkę oraz czas wolny, 19-20 kolacja. Po kolacji nauczyciele, goście i uczestnicy spotykają się na koncercie, wykładzie w budynku pałacu albo na prezentacje DVD w pokoju multimedialnym. Po koncercie wszyscy są zaproszeni do „piwnicy jamowej”, gdzie razem gramy muzykę i improwizujemy. W pierwszy dzień odbędzie się też ognisko.

DOŁĄCZ DO NAS!

Cennik

Kontakt

E-Mail

Organizator: guitarfestival@okis.pl
Dyrektor artystyczny Krzysztof Pełech: gitara@post.pl

Telefon

+(48) 71 344 28 64

Organizator

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

www.okis.pl

 

Skip to content