W programie koncertu  znajdą się autorskie utwory na gitarę solo, utrzymane w stylistyce fingerstyle, pochodzące z debiutanckiego album Andrzeja Olewińskiego „Układanki”, nawiązujące do muzyki klasycznej, jazzowej, flamenco, a także rockowej z elementami funku i bluesa.
 
Andrzej Olewiński – gitarzysta klasyczny, akustyczny, elektryczny. Wszechstronny muzyk udzielający się zarówno na gruncie muzyki poważnej, jak i rozrywkowej. Jako muzyk sesyjny dzielił scenę z wieloma artystami, m.in.: Kasią Kowalską, Markiem Piekarczykiem, Kubą Badachem, Muńkiem Staszczykiem, Renatą Przemyk, Igo Walaszkiem, Anną Wyszkoni, Mietkiem Szcześniakiem, Mirosławem Czyżykiewiczem, Krzysztofem Cugowskim, Patrycją Markowską oraz Magdą Umer. 
 
Od lat związany jest z warszawską sceną teatralną. Brał udział w kilkudziesięciu spektaklach wystawianych na deskach Teatru „Rampa”, „Och-Teatru”, Teatru „Polonia”, Studio „Buffo”, Teatru „Ateneum”, Teatru Współczesnego oraz Teatru „Syrena”. Na swoim koncie ma współpracę z wybitnymi dyrygentami i kompozytorami – Janem Stokłosą, Pawłem Lucewiczem, Januszem Stokłosą, Mateuszem Dębskim, a także Bartoszem Chajdeckim. Spotkanie z tym ostatnim zaowocowało nagraniem ścieżek dźwiękowych do seriali: „Chyłka”, „Czas Honoru”, „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, a także filmów: „Powstanie Warszawskie”, „Jestem Mordercą”, „Najlepszy” oraz „Bogowie”. Jest członkiem ,,Stokłosa Collective Orchestra” – zespołu projektowego prowadzonego przez kompozytora i dyrygenta Jana Stoklosę, autorskiego duetu ,,Sir Nylon McSteel” oraz zespołów kameralnych tworzonych z gitarzystami Aleksandrem Wilgosem i Leszkiem Potasińskim. 
 
Andrzej Olewiński jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zdobywcą kilkunastu nagród w międzynarodowych konkursach gitarowych, m.in.: 2008 – I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Edmunda Jurkowskiego w Tychach 2008 – Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Łodzi 2008 – II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Celedonio Romero w Maladze (Hiszpania) 2005 – II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Mauro Giulianiego w Bari (Włochy).
 
Od roku 2018 prowadzi klasę gitary w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego uczniowie zdobywają laury w krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych.